OgłoszeniaOGŁOSZENIA LISTOPAD 2020

30 października 2020
Pomoc zmarłym
 • Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i przeżywaną Eucharystię w naszej kaplicy. Dziękuję za życzliwość i serdeczność wobec naszego miejsca modlitwy zarządowi SCC.

 

 • Bardzo proszę o zasłanianie ust i nosa. W związku z nowymi restrykcjami związanymi z pandemią w czasie liturgii w kaplicy może jednocześnie przebywać do 14 osób.
 
 • Dziękuję za każdy dar serca – kolekty, przeznaczonej na potrzeby kaplicy i dzieła nowej ewangelizacji.
 • Dla chorych i starszych wiekiem Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, aż do odwołania. Jednocześnie zachęcam do łączenia się przez internet online, by uczestniczyć w Eucharystii. Link: https://www.youtube.com/watch?v=FWwA9DWz4-A
 • W pierwszą niedzielę i wtorek listopada po Mszach św. wieczornych zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w kościele oraz od 1 do 8 XI na cmentarzu przez odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Św., spowiedź, Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W tym roku ze względu na epidemię — odpust ten można zyskać przez dowolne 8 dni listopada, również oddzielone od siebie. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień
  i niedogodności swego życia.
 • W tym miesiącu w naszej kaplicy:
– w I i III czwartek od godz. 18.30 – 19.30 okazja do spowiedzi i modlitwa różańcowa.
– w II i IV czwartek od godz. 18.30 – 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre oraz okazja do spowiedzi.
 • Zapraszam do zamawiania intencji mszalnych na kolejne miesiące.
 • Okazja do spowiedzi 30 min. przed każdą Mszą św. Serdecznie zapraszamy do sakramentu pojednania.
 • Kaplica otwarta codziennie do indywidualnej adoracji w godzinach 10-20.
 • Zachęcam do odwiedzania naszej nowej strony internetowej: https://kaplicaswbarbary.pl
Pamiętając w modlitwie i łącząc się duchowo ks. Bogdan Kania.

Chciałbyś wesprzeć kaplicę?

Skontaktuj się z nami

Ks. Bogdan Kania
Rektor kaplicy św. Barbary
przy centrum handlowym Silesia City Center

Darowizny na kaplicę

72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
w tytule - darowizna na utrzymanie kaplicy i dzieła nowej ewangelizacji